Üvegház, amit NE vegyél meg
Feltételezem, nem bánod, ha a saját kis bio konyhakertünkről is kapsz ezen az oldalon némi háttér információt. Elsőként egy rossz tapasztalatot hozok.
Vidaxl üvegház. Ajánlom, ilyet NE vegyél. Vagy ha már vettél, néhány tipp, hogyan erősítsd meg, hogy stabilabb legyen.
Az antracit színével mutatós, de…
olcsó húsnak híg a leve.
Konkrétan erről a termékről van szó:
https://www.vidaxl.hu/e/vidaxl-antracitszurke-aluminium-meleghaz-817-m2/8719883813981.html
(Jó nagy a pénzromlásunk, még több, mint 70e Ft-tal olcsóbb volt nemrég.)
Amikor megvettük, még a múlt hónapban, kibontottuk, nagyjából megnéztük, mi van a csomagban, majd félretettük.
2 hete hozzáfogtunk összeállítani kettesben a párommal egy 4.30 hosszú változatot.
A vázat tartalmazó csomag kibontása után a gond már ott kezdődött, hogy a vázszerkezet leheletvékony, 0.2, max 0.25-ös lehet.
Az elemek össze-vissza vannak csomagolva. Szó szerint egyesével kell összevadászni, hogy mi hová kell. Általában ezeket úgy szokták csomagolni, hogy egy részfeladathoz tartozókat egybe (pl. lábazat, oldalfal, tető, merevítők, stb.).
Nem légbe beszélek. Elég sokat legóztunk már. A két szobányi legós bútoron túl egy 100×50-es, egy 100×100-as mini üvegház, egy 3+ méteres zöld fém kerti ház, egy két és fél méteres Palram üvegház, szóval van tapasztalat…
Első körben készült téglából egy vízszintezett alap neki.
Tehát aznap délután 3-kor hozzáfogtunk azzal a tervvel, hogy max. 4 óra alatt összeállítjuk a vázat. Az első félóra után még ott tartottunk, hogy ez így nem lesz jó… A rajzon szereplő elemek átvariálásával (a hátsó részre kerülő két elem felcserélésével) végül csak hozzá tudtunk kezdeni. Az anyagvastagság miatt nyiklik-nyeklik a váz, este 8-kor még ott tartottunk, hogy berakjuk a merevítőket és felrakjuk a tető elemeket (ezeket előre összeraktuk). Miután ezek felkerültek, már annyira legalább megáll a szerkezet, hogy nem borítja fel az első szellőcske.
A szerelési útmutató. Nos, erről is ejteni kell néhány szót. Áttekinthetetlen. Az, hogy egy elemet hogyan kell betenni, alig lehet kibogarászni. Pl. a küszöb elemet nem is tudtuk eldönteni, hogy hogyan kellene betenni. Végül alulra tettük, legfeljebb majd átszereljük, ha az ajtó másképp kívánja meg. Az, hogy a fal elemeket hogyan kell betenni, nincs is a rajzon. Így miután befejeztük a munkát – az eredeti terv helyett 9 óra után, gondoltam, hogy a YT-n keresek videót az összeállításáról, ahol látjuk, hogy a polikarbonát falpanelek hogyan kerülnek be a helyükre, mert biztosan van. A jelenlegi állapotban úgy tűnik, hogy a panelek kívülre kerülnek (ami persze nagyon nem jó, de átforgatni nem tudjuk a váz elemeket).
Itt ért a következő meglepetés. Találtam egy videót ilyen típusú üvegházról, csak nem éppen az összerakásról szól, hanem arról, hogy hogyan kapja szét a szél. Itt találod: _https://www.youtube.com/watch?v=vTzyrzfzHIY
A paneleket rögzítő fémkapcsok annyira gyengének tűnnek, hogy már összeszerelés előtt azon gondolkodunk, hogyan fogjuk megerősíteni.
A méreteknél a 195 cm magasság max kívülről lehet. Egy 173cm magas embernek a feje majdnem veri a tetejét középen, tehát max. 180-182 a belmagasság. A többi méret kb. stimmel.
Még egy apróság, ha már megvetted, vagy ilyet veszel. Kulcsot készíts elő sajátot a csavaranyákhoz. Igaz, hogy adnak kettőt, de az egyik már most teljesen elkopott (lecsúszik az anyáról, nem fogja meg) és még a váz nincs 100%-ban összeállítva, lehet, hogy a másik sem tart ki a végéig.
Az elmúlt két hét arról szólt, hogy kiötleteljük, hogyan rögzítsük a plexi elemeket a vázhoz úgy, hogy ne tegyen bennük kárt a szél. Ezt is el fogom árulni, amint készen lesz.